بخشدار اشترینان خبر داد:

 

آب آشامیدنی
 
بخشدار اشترینان از اختصاص ۵۰۰ میلیون اعتبار برای رفع مشکلات آب روستای بندیزه خبر داد.

 محسن یعقوبی فر ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری بخش اشترینان که با حضور فرماندار بروجرد و جمعی از مدیران ادارات این بخش برگزار شد گفت: بخش اشترینان با قدمت دیرین خود در کشور از قدیمی ترین مناطق ایران و استان لرستان به حساب می آید که با ۳۵ هزار نفر جمعیت یکی از مهمترین بخش های استان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۰ درصد منابع آبی بروجرد و مهمترین سرچشمه های لرستان و کشور در این بخش قرار دارد و روستای ونایی از توابع این منطقه یکی از مهترین روستاهای قطب گردشگری لرستان با منابع آبخیز و سرچشمه های فراوان در این بخش واقع شده است، تصریح کرد: امیدواریم که با برنامه ریزی و پیگیری فرمانداری و مسئولین ذی ربط طرح سد بزرگ گلرود که از دستور کار وزارت نیرو خارج شده است بار دیگر مورد بررسی و برای اجرا در ردیف بودجه ملی قرار گیرد.

یعقوبی فر افزود: مردم بخش اشترینان مردمی دانا، انقلابی و همواره گوش به فرمان ولایت فقیه هستند و با ۲۰۰ شهید دوران دفاع مقدس بر ارزش ها و باورهای این منطقه افزوده اند و شهدایی بزرگی همچون سردار سرلشگر بروجردی، شهید خلبان کوپال از این خطه برخاسته اند که انتظار میرود در قدم اول در بحث گرفتن تسهیلات نگاه محسوسی به این منطقه برای اشتغال زایی جوان در جهت تولید داشته باشید.

وی خشک شدن قنات و آب های زیر زمینی برخی روستاهای غرب اشترینان را یکی از مهمترین مشکلات این منطقه برشمرد و ادامه داد: با شروع فصل تابستان روستاهای شهید بروجردی، گل زرد، گلچهران و چند روستای مهم منطقه با مشکل جدی آب شرب روبرو هستند که امیدواریم با توجه به ارتباط خوب فرماندار بروجرد با استانداری و مسئولین ذی ربط در این ارتباط چاره ای اندیشیده شود.

وی همچنین از اختصاص ۵۰۰ میلیون اعتبار برای رفع مشکل آب روستای بندیزه در اشترینان خبر داد.

منبع : سایت جامع اشترینان 91 |اختصاص۵۰۰ میلیون اعتبار برای رفع مشکلات آب روستای«بندیزه»
برچسب ها : اشترینان ,منطقه ,روستای ,روستاهای ,شهید ,مهمترین ,میلیون اعتبار ,اعتبار برای ,فرماندار بروجرد ,روستای بندیزه ,بخشدار اشترینان