امام جمعه اشترینان مطرح کرد:

 

کراپ‌شده - امام جمعه اشترینان
 
 امام جمعه بخش اشترینان گفت: ساماندهی قبور شهدای بخش اشترینان ضرورت دارد.

حجت السلام مجتبی بیرانوند ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری بخش اشترینان که با حضور فرماندار بروجرد و جمعی از مدیران و روسای ادارات برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: نماز جمعه قرارگاه بصیرت و ایمان و تقوا است و فرماندهی این قرارگاه فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه در سال ۵۸ و به فرمان امام اولین نماز جمعه تهران بعداز انقلاب به امامت یار صدیق ایشان آیت الله طالقانی برگزار شد و حاصل آینده نگری و روشن بینی دیروز رهبر کبیر انقلاب امروز برهمگان واضح و روشن است، تصریح کرد: برگزاری این آیین عبادی سیاسی در ۸۵۰ شهر کشور و ۱۸ شهر لرستان و دو نقطه در شهرستان بروجرد به خوبی بیانگر تدبیر آن رهبر فرزانه است.

امام جمعه اشترینان دعوت مردم به حضور در نماز جمعه را از مهمترین وظیفه مومنین و مومنات برشمرد و افزود: دعوت مردم به سوی مصلاهای نماز جمعه و گوش فرا دادن به خطبه های این آیین باعث اتحاد و همبستگی ملت مسلمان و همچنین استحکام پایه های دین میشود.

حجت الاسلام بیرانوند گفت: خوشبختانه استان لرستان با داشتن مدیران لایق و کاربلد از نیروهای با صلابت و فعال بهره می برد و انتظار میرود که در حل مشکلات مردم بخش اشترینان از سوی مسولین ذی ربط شاهد اقدامات خوبی باشیم.

وی با اشاره به سفر سال گذشته استاندار لرستان و حضور در جلسه شورای اداری این بخش افزود: شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تصویب ۱۷ مصوبه همچنان به برخی از وعده های خود عمل نکرده است که انتظار داریم با پیگیری این مصوبات تا حدودی از مشکلات این بخش کاسته شود.

امام جمعه اشترینان با اشاره به تصویب ۱۳۰ میلیون تومان در سفر استاندار به این بخش در سال گذشته برای ساماندهی قبور شهدای گمنام افزود: تاکنون این وعده عملی نشده است و امیدواریم با پیگیری های معاونت استانداری و فرمانداری ویژه بروجرد این امر در جهت احترام به شهدای گرانقدر عملی گردد.

حجت الاسلام بیرانوند از دیدار مردم لرستان با مقام معظم رهبری در هفته آینده خبر داد و افزود: با پیگیری استاندار و نماینده ولی فقیه در لرستان این افتخار نصیب مردم لرستان شده است تا در ایام سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت با مقام معظم رهبری دیداری داشته باشند و تجدید میثاقی دوباره با فرزند آن امام بزرگوار کنند.

منبع : سایت جامع اشترینان 91 |ضرورت ساماندهی قبور شهدای بخش اشترینان
برچسب ها : جمعه ,اشترینان ,امام ,لرستان ,مردم ,نماز ,نماز جمعه ,مقام معظم ,امام جمعه ,معظم رهبری ,قبور شهدای ,جلسه شورای اداری